Kurtki do biegania-rodzaje

wpis w: Odzież sportowa | 0

kurtka do bieganiaW dzisiejszym świecie wszyscy prawie biegają, jednak to właśnie o kurtce do biegania najczęściej się myśli, kiedy pojawiają się pierwsze jesienne dni, a wraz z nimi deszczowa oraz wietrzna pogoda. Dobra kurtka biegowa może chronić przed wychłodzeniem czy przewianiem.

 

Na cebulkę

Kurtka do biegania to ostatni element w ubiorze „na cebulkę”, pełniąca funkcję ochronną przed złymi warunkami pogodowymi. W zależności od temperatury panującej na dworze oraz warunków kurtka do biegania pełniła funkcję ochrony ciała przed zmarznięciem.

 

Rodzaje kurtek do biegania- przeciwwiatrowa

Najpopularniejszą jest kurtka przeciwwiatrowa. Jej najważniejszym zadaniem jest ochrona przed wiatrem. Ten rodzaj kurtki nie posiada materiału ocieplającego, Materiały, z których wykonuje się kurtki przeciwwiatrowe dobrze oddychają oraz chronią przed wiatrem.

 

Kurtka na zimę

Kurtka do biegania w zimie, to kurtka, która nie tylko powinna chronić przed złymi warunkami pogodowymi (wiatr, czy śnieg), ale także zapewniać ciepło, podczas treningów w mroźne dni. Poza tym, ten rodzaj kurtki musi także wykazywać się dobrą wentylacją. aby nie przegrzać ciała.

 

Kurtka przeciwdeszczowa

Na rynku dostępne są także kurtki przeciwdeszczowe, których zadaniem jest nie dopuszczenie do przemoczenia od środka, ale także przepuszczanie powietrza, tak żeby biegacz się nie zapocił. Ten rodzaj kurtek należy jednak z pewnością do najdroższych.