Odzież kolarska zapewniająca komfortową jazdę

wpis w: Odzież sportowa | 0

stroje roweroweAktywny wypoczynek na rowerze to doskonały sposób na dobre samopoczucie, a także na to, aby móc popracować nad sylwetką i kondycją. Jednak, aby jazda mogła sprawiać nam przyjemność- dobrze już na początku pomyśleć o odpowiednim stroju rowerowym.

Odpowiednie obuwie- wybierz buty dopasowane do Twoich potrzeb
Dobre buty rowerowe to podstawa. Ciekawe są szczególnie te modele, które mogą być wpinane w pedały SPD. Nawet jeśli na ten moment takich nie mamy- kupując buty już możemy o tym pomyśleć. Warto zauważyć, że sporo butów przeznaczonych do jazdy na rowerze posiada bardzo sztywną podeszwę, a to z tego względu, że lepiej przenosi ona energię, jaką chcemy przenieść na pedały. Jeśli jednak jeździmy bardziej turystycznie- lepiej wybrać jakąś wersję pośrednią, gdyż bardzo sztywna podeszwa nie jest wygodna do chodzenia.

Odpowiednie ubranie- to kluczowa kwestia
Drugą kluczową kwestią są różnego rodzaju stroje rowerowe. Najlepiej wyposażyć się w odpowiednie na każdą porę roku. Najlepiej wybrać jakieś w sklepie sportowym z odzieżą termoaktywną. Taka odzież odpowiednio odprowadza pot z ciała i zapobiega przegrzaniu się organizmu. Możemy kupić termoaktywne legginsy, legginsy z dodatkowym ociepleniem, koszulki z rękawem lub bez, a także bluzy rowerowe (warto mieć w szafie chociażby jeden model ze stójką, która będzie posiadać dodatkowe ocieplenie). Nie bez znaczenia jest też kurtka, która powinna skutecznie chronić nas przed wiatrem i deszczem.