Buty szosowe Shimano a innowacyjne technologie

wpis w: Różne | 0

buty SHIMANO3Dedykowane miłośnikom kolarstwa buty szosowe Shimano są przeznaczone nie tylko do jazdy terenowej, ale także wyścigowej. Niezależnie od jej stylu pewne trzymanie stopy jest możliwe dzięki regulowanym paskom na rzepy oraz dodatkowemu elementowi w postaci sprzączki. Szosowe buty Shimano zostały precyzyjnie zaprojektowane dla tych, którzy są profesjonalistami i pragną wygrywać. To właśnie z myślą o nich stworzono buty szosowe Shimano, stawiając jednocześnie na ich lekkość, idealne dopasanie, komfort jazdy oraz maksymalną wydajność i swobodę pedałowania.

Są one produkowane najczęściej z wysokogatunkowej, odpornej na rozciąganie, syntetycznej skóry. Wierzchy butów szosowych Shimano posiadają wstawki z siatki, która z jednej strony wspomaga wentylację, z drugiej natomiast (podobnie jak skóra) nie rozszerza się. Zastosowanie większej liczby zapinanych na rzepy pasków jest celowe, ponieważ pozwala to na zmniejszenie nacisku na górną część stopy.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, takich jak Shiman Dynalast  stworzono warunki do idealnego dopasowania się butów szosowych Shimano do stopy. W celu zapewnienia lepszego chłodzenia również w podeszwie w szosowych butach Shimano zastosowano otwory wentylacyjne. Buty szosowe Shimano posiadają różne kategorie sztywności, określane przez producentów w skali od jeden do dziesięć, przy czym dziesięć jest najwyższą wartością.